☰ Menu
MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA we WROCŁAWIU
Herb MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA we WROCŁAWIU

Sobota 04.07.2020

zaawansowane

Informacje podstawowe

Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu (MBP) jest instytucją kultury powołaną przez Radę Miejską Wrocławia. Działalność prowadzi na podstawie aktu o jej utworzeniu i statutu nadanego przez Radę.

Organizację wewnętrzną MBP, jako jednostki koordynującej i zarządzającej wrocławską siecią bibliotek publicznych, liczącą 38 filii oraz MultiCentrum, określa regulamin organizacyjny nadawany przez dyrektora instytucji, po zasięgnięciu opinii organizatora oraz działających w niej organizacji związkowych i zawodowych.

Nadzór ogólny nad jej działalnością sprawuje Urząd Miejski Wrocławia, zaś nadzór nad zakresem zadań merytorycznych, określonych ustawą o bibliotekach, sprawuje Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu.

MBP jako główna biblioteka publiczna Wrocławia jest miejscem wymiany dokumentów, usług i informacji świadczonych w oparciu o nowe technologie komputerowe, ale także miejską instytucją kultury aktywizującą i zapraszającą do współpracy z placówkami sieci środowiska twórcze oraz stwarzającą możliwości uczestnictwa w życiu kulturalnym miasta.

 

Regulamin Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu

Cennik Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu

 

Wytworzył:
Udostępnił:
Anna Lewicka
(2009-04-01 14:02:58)
Ostatnio zmodyfikował:
Marta Szloser
(2018-02-26 09:38:22)
 

Biuletyn Informacji Publicznej wykorzystuje pliki cookies.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.

X